Yelp jest dziś dostępny z kilkoma ważnymi aktualizacjami, w tym wyróżnieniami recenzji opartymi na sztucznej inteligencji i sugestiami wyszukiwania, aby ułatwić znalezienie tego, czego szukasz, gwarancją 2500 USD na zakupy usług za pośrednictwem platformy, nową opcją „Zaskocz mnie” w celu znalezienia restauracja, filmy w recenzjach, nowe reakcje na recenzje i nie tylko.

Firma Yelp ogłosiła wszystkie aktualizacje w poście na blogu i filmie promocyjnym . Oto najważniejsze nowe funkcje i zmiany:

 • Udoskonalone wyszukiwanie Yelp wykorzystuje sztuczną inteligencję i LLM do wyświetlania inteligentniejszych sugestii i spostrzeżeń, gdy użytkownik wie, czego szuka:
  • Najważniejsze informacje o recenzjach : Wykorzystując LLM do wyszukiwania określonych słów kluczowych, Yelp będzie teraz lepiej rozumieć niuanse tego, czego szukają konsumenci, i wyróżniać odpowiednie fragmenty recenzji pod każdą wizytówką firmy w wynikach wyszukiwania.
  • Sugestie wyszukiwania oparte na sztucznej inteligencji : Yelp będzie teraz używać sztucznej inteligencji do dostarczania sugestii biznesowych w wyszukiwaniu, które nie są związane z bieżącą lokalizacją użytkownika.
 • Kiedy użytkownik odwiedza Yelp bez konkretnego wyszukiwania, wprowadzamy nowe funkcje, które pomogą mu znaleźć odpowiednią firmę.
 • Zaskocz mnie : Dla konsumentów, którzy mają trudności z podjęciem decyzji, gdzie zjeść, nowa funkcja Yelp Zaskocz mnie generuje rekomendacje restauracji, gdy użytkownicy przewijają główny kanał Yelp i wyniki wyszukiwania.
 • Klikalne tagi kategorii: użytkownicy mogą znaleźć tę funkcję w wykazach firm dla wyszukiwań restauracji, jedzenia i klubów nocnych, pomagając niezdecydowanym użytkownikom lepiej zawęzić ich ogólne wyszukiwania (takie jak „restauracje” lub „kolacje”) za pomocą wyszukiwań specyficznych dla kategorii.

Yelp wprowadził również szereg zmian w sposobie przeglądania:

 • Wideo w recenzjach : recenzenci mogą teraz publikować wideo w wysokiej rozdzielczości o długości do 12 sekund wraz z recenzją tekstową i zdjęciami.
 • Tematy recenzji : użytkownicy znajdą nowe interaktywne tematy — „jedzenie”, „obsługa” i „atmosfera” — u góry wersji roboczych recenzji, które zmienią kolor na zielony, gdy każdy temat zostanie omówiony w recenzji. Tematy te nie tylko pomagają złagodzić blokadę pisarza, ale także pomagają autorom pisać bardziej przydatne recenzje.
 • Nowe ekspresyjne reakcje na recenzje : Aby poprawić sposób, w jaki ludzie angażują się i okazują wdzięczność innym za recenzje, Yelp wprowadza nowe reakcje na recenzje: „Pomocne”, „Dzięki”, „Uwielbiam to” i „O nie.

Więcej zmian obejmuje:

 • Wideo trafia do Connect
 • Nowa nawigacja i obsługa zdjęć na stronach firmowych ułatwiają znajdowanie tego, czego szukasz
 • Wyświetlanie bardziej pomocnych informacji w wizualnym kanale głównym
 • Logowanie bez hasła

Yelp zamyka się mówiąc:

W nadchodzących miesiącach będziemy nadal rozwijać te nowe funkcje, udostępniać je jeszcze większej liczbie użytkowników i dalej wykorzystywać zaawansowane technologie, takie jak sztuczna inteligencja i LLM, w celu ulepszenia naszej platformy. Czekamy na więcej informacji o tym, co ma nadejść wkrótce.

Yelp to bezpłatna aplikacja do pobrania na iPhone'a, iPada i Apple Watch ze sklepu App Store.