Czy wszyscy nie jesteśmy zmęczeni? Jedną z rzeczy, których nauczyliśmy się przez lata, jest to, że ta praca będzie nadal brać, brać, brać. Wychowawcy to życzliwi ludzie, którzy chcą robić to, co najlepsze dla swoich uczniów. Czasami wyrażenie „to, co jest najlepsze dla dzieci” jest wykorzystywane przeciwko nam przez ludzi, którzy chcą, abyśmy dali z siebie więcej, ale nie robią tego, co jest najlepsze dla dzieci. Zasłużyłeś na przerwę i nie powinieneś czuć się winny, że ją wziąłeś.

Jeśli chciałeś to usłyszeć: NIE RÓB PRACY W SZKOLE PRZEZ PRZERWĘ

Jako nauczyciele łatwo wpaść w pułapkę pracy non-stop, poświęcając własne dobro dla dobra naszych uczniów. Może nam się wydawać, że musimy stale pracować nad planami lekcji, oceniać prace lub uczęszczać na zebrania, ale prawda jest taka, że regularne przerwy są niezbędne dla naszego zdrowia i produktywności.

Badania wykazały, że regularne przerwy mogą poprawić naszą jasność umysłu i koncentrację, zmniejszyć stres i wypalenie oraz poprawić nasze ogólne samopoczucie. W rzeczywistości badania wykazały, że ludzie, którzy robią regularne przerwy, są bardziej produktywni i kreatywni niż ci, którzy pracują bez przerw.

Ale dlaczego nauczycielom tak trudno jest zrobić sobie przerwę? Jednym z powodów jest to, że często czujemy się winni, że nie pracujemy. Możemy myśleć, że przerwa oznacza, że nie wykonujemy dobrze naszej pracy lub że nie zaspokajamy potrzeb naszych uczniów. Jest to jednak błędne przekonanie. W rzeczywistości robienie regularnych przerw jest ważną częścią bycia dobrym nauczycielem.

Oto kilka wskazówek dotyczących włączania przerw do codziennej rutyny:

 1. Zarezerwuj określone godziny na przerwy. Może to być kilka minut co godzinę lub dłuższe przerwy rano i po południu. Kluczem jest zaplanowanie przerw z wyprzedzeniem, abyś mógł się ich doczekać i jak najlepiej wykorzystać swój czas wolny.
 2. Wykorzystaj przerwy, aby się naładować i odświeżyć. Może to oznaczać pójście na spacer, słuchanie muzyki, czytanie książki lub angażowanie się w relaksujące zajęcia. Ważne jest, aby robić coś, co sprawia ci przyjemność i co pomaga ci się zrelaksować.
 3. Unikaj pracy podczas przerw . Sprawdzanie poczty e-mail lub ocen podczas przerwy może być kuszące, ale ważne jest, aby oderwać się od pracy i dać sobie trochę czasu na relaks i naładowanie baterii.
 4. Podziel się czasem przerwy z innymi. Spędzanie czasu z przyjaciółmi i współpracownikami może być świetnym sposobem na relaks i naładowanie baterii. Można było spotkać się na kawę, pójść na spacer, a nawet posiedzieć i pogadać.
 5. Ćwicz uważność lub medytację. Poświęcenie kilku minut na skupienie się na oddechu i pozbycie się wszelkich myśli może być świetnym sposobem na odstresowanie i relaks.
 6. Poćwicz trochę. Aktywność fizyczna może pomóc zmniejszyć stres i poprawić nastrój, więc bieganie lub pójście na siłownię może być świetnym sposobem na przerwę w pracy.
 7. Zdrzemnąć się. Jeśli czujesz się zmęczony, krótka drzemka może pomóc naładować baterie i dać energię potrzebną do poradzenia sobie z resztą dnia.

Nadrabianie zaległości w pracy w szkole

Wyznaczanie granic i trzymanie się ich jest ważne, aby nie czuć, że musisz wykorzystać przerwę na nadrobienie zaległości w szkole. Jeśli masz TRUDNĄ ZASADĘ, że NIE pracujesz podczas przerw, powstrzyma cię to od myślenia „Nadrobię zaległości w czasie przerwy”. Zgodnie z prawem Parkinsona wykonanie zadania zajmie dokładnie tyle czasu, ile masz. Więc jeśli masz przerwę zimową na wykonywanie pracy, będzie to wymagało wykonywania pracy podczas przerwy zimowej.

Kiedy już ustalisz stanowcze (STANOWISKO) granice dotyczące tego, kiedy będziesz wykonywał pracę, dostosuj to, co sobie wyznaczyłeś, aby można było to zrobić w tym czasie. Niebo nie spadnie, jeśli nie ocenisz wszystkiego… podpowiedź, nie oceniaj wszystkiego.

W porządku jest iść do przodu. Są chwile, kiedy po prostu nie mogę się dogonić. Więc po prostu postanawiam dać sobie i moim uczniom przerwę i iść do przodu. Dostosuj się odpowiednio, aby dać kredyt i nie stresować się tym. Jedną z „sztuczek” jest zachęcenie uczniów do refleksji i samooceny. Dzięki temu znacznie szybciej można się zgodzić lub nie zgodzić. Dodatkową korzyścią jest to, że i tak jest to dosłownie lepsze dla studentów!

Wyznaczanie granic, których należy unikać podczas przerwy

Aby wyznaczyć granice i trzymać się ich, aby nie pracować podczas przerwy, nauczyciele mogą spróbować następujących kroków:

 1. Określ konkretne granice, które chcesz ustawić. Może to obejmować takie rzeczy, jak nie sprawdzanie poczty e-mail lub nie ocenianie prac podczas przerwy.
 2. Komunikuj swoje granice innym. Poinformuj swoich uczniów, współpracowników i przełożonych, że podczas przerwy nie będziesz dostępny na zajęcia związane z pracą.
 3. Stwórz plan, w jaki sposób będziesz egzekwować swoje granice. Może to obejmować skonfigurowanie wiadomości o nieobecności w wiadomości e-mail lub delegowanie niektórych zadań innym osobom.
 4. Zadbaj o siebie podczas przerwy jako priorytet. Zaangażuj się w zajęcia, które pomogą Ci się zrelaksować i odprężyć, i upewnij się, że masz wystarczająco dużo odpoczynku i relaksu.
 5. Unikaj sytuacji, które mogą Cię kusić do przekraczania granic. Na przykład, jeśli wiesz, że sprawdzanie poczty e-mail jest dla Ciebie wyzwalaczem, unikaj sprawdzania poczty e-mail podczas przerwy.

Wyznaczając jasne granice i trzymając się ich, nauczyciele mogą zapewnić im czas i przestrzeń, których potrzebują, aby nabrać sił i zrelaksować się podczas przerwy. Może to pomóc im uniknąć wypalenia zawodowego i zwiększyć efektywność pracy.

Brak pracy w szkole

Możesz to zrobić! Brak zajęć szkolnych w czasie przerwy. Odetnij się! Kiedy jesteś wypoczęty, jesteś lepszym nauczycielem. Ciesz się przerwą!

 • 10 sposobów wykorzystania EdTech do podniesienia poziomu nauki

  10 sposobów wykorzystania EdTech do podniesienia poziomu nauki

  W dzisiejszym dynamicznym środowisku cyfrowym ważne jest przygotowanie uczniów do biegłości w posługiwaniu się technologią. Jednak „bez papieru to pedagogika”. Skupienie się wyłącznie na zastąpieniu tradycyjnych zasobów zasobami cyfrowymi grozi przeoczeniem prawdziwego potencjału EdTech. Zamiast tego powinniśmy skupić się na wykorzystaniu technologii edukacyjnych w celu podniesienia poziomu doświadczeń edukacyjnych naszych uczniów. Wykorzystując moc EdTech, możemy promować współpracę, krytyczne myślenie, kreatywność i zindywidualizowaną naukę — ostatecznie tworząc bardziej angażujące i dynamiczne środowisko w klasie. Zastanów się, jak wykorzystać EdTech do podniesienia poziomu nauczania.

 • Płaca nauczyciela jest głupia

  Płaca nauczyciela jest głupia

  Próba porównania harmonogramów wynagrodzeń nauczycieli jest głupia. 30 lat w 10 kolumnach i jak widzisz porównanie stanu do stanu przy tak zróżnicowanych kosztach utrzymania? Stworzyłem arkusz kalkulacyjny, aby spróbować dokonać tych porównań, abyśmy mogli naprawdę zobaczyć, dlaczego wynagrodzenie nauczyciela jest głupie.

 • Farkle nauczy uczniów strategii

  Farkle nauczy uczniów strategii

  Użyj gry Farkle, gry w kości, aby nauczyć uczniów, jak przekazywać swoje strategie. Pozwoli ci to skupić się na zwiększeniu krytycznego myślenia w klasie.

 • Czy sztuczna inteligencja sprawi, że szkoła stanie się przestarzała?

  Czy sztuczna inteligencja sprawi, że szkoła stanie się przestarzała?

  Czy AI będzie końcem nauczania i szkoły? Nie ma wątpliwości, że są rzeczy, które sztuczna inteligencja potrafi robić lepiej niż człowiek. Co więc stanie się rolą szkoły lub czy sztuczna inteligencja sprawi, że szkoła stanie się przestarzała?

 • BookWidgets: Zmieniający zasady gry nauczyciele nie mogą się oprzeć

  BookWidgets: Zmieniający zasady gry nauczyciele nie mogą się oprzeć

  W miarę rozwoju technologii edukacyjnych innowacyjne narzędzia odgrywają coraz ważniejszą rolę w klasach na całym świecie. Wśród tych narzędzi BookWidgets okazał się nieocenionym źródłem informacji dla nauczycieli, którzy chcą ulepszyć swoje lekcje i zaangażować uczniów w kreatywny i interaktywny sposób. BookWidgets: Zmieniający zasady gry nauczyciele nie mogą się oprzeć