Ponieważ sztuczna inteligencja i modele wielojęzyczne, takie jak ChatGPT, są obecnie bardzo widoczne w oczach opinii publicznej, niektórzy przyjrzeli się Siri i zastanawiali się, dlaczego Apple wydaje się być tak daleko w tyle.

Wydaje się, że nowy raport The Information wyjaśnia, dlaczego.

Ten płatny raport został odebrany przez MacRumors i wydaje się, że pokazuje, że nawet ci w Apple obawiają się błędów Siri. Uważa się, że istnieje wiele powodów, z których większość jest spowodowana przez samo Apple.

Obszerny płatny raport wyjaśnia, dlaczego byli pracownicy Apple, którzy pracowali w firmowych grupach zajmujących się sztuczną inteligencją i uczeniem maszynowym, uważają, że brak ambicji i dysfunkcja organizacyjna utrudniają „Siri” i firmowe technologie AI. Wirtualny asystent Apple jest najwyraźniej „powszechnie wyśmiewany” w firmie za brak funkcjonalności i minimalną poprawę w miarę upływu czasu.

Raport mówi dalej, że zespół w Apple zastanawiał się nad przerobieniem Siri, aby uczynić go bardziej lekkim i elastycznym, ale plany te zostały później odrzucone na rzecz innego projektu mającego na celu uczynienie Siri bardziej prywatnym.

W 2019 roku zespół „Siri” zbadał projekt przepisania od podstaw wirtualnego asystenta o kryptonimie „Blackbird”. Wysiłki miały na celu stworzenie lekkiej wersji „Siri”, która przekazałaby tworzenie funkcji twórcom aplikacji i działała na iPhone'ach zamiast w chmurze, aby poprawić wydajność i prywatność. Dema Blackbird najwyraźniej wywołały podekscytowanie wśród pracowników Apple ze względu na jego użyteczność i szybkość reakcji.

Jednak Blackbird miał podcięte skrzydła, zanim miał szansę coś zmienić.

Blackbird konkurował z pracą dwóch starszych liderów w zespole „Siri”, którzy byli odpowiedzialni za pomoc „Siri” w zrozumieniu zapytań i odpowiadaniu na nie. Osoby te naciskały na własny projekt o kryptonimie „Siri‌ X” z okazji 10. rocznicy powstania wirtualnego asystenta. Projekt miał na celu po prostu przeniesienie przetwarzania „Siri” na urządzenie ze względu na prywatność, bez lekkiej, modułowej funkcjonalności Blackbirda.

W tym momencie trudno jest zobaczyć, dokąd Siri może się stąd udać. Apple wydaje się być bardziej skoncentrowany na utrzymywaniu przetwarzania Siri na urządzeniu, aby mógł wskazać swoje kotlety prywatności. A ponieważ chatboty LLM, takie jak ChatGPT, prawdopodobnie nie będą w stanie funkcjonować w ten sposób przez jakiś czas, Apple wygląda na to, że w rezultacie pozostanie w tyle za konkurencją.

Możesz także chcieć sprawdzić:

Możesz śledzić nas na Twitterze lub Instagramie , a nawet polubić naszą stronę na Facebooku , aby być na bieżąco z najnowszymi informacjami ze strony Microsoft, Google, Apple i Internetu.